Posted | 0 comments

Jeśli klient ma specjalne życzenia i zależy mu na tym, aby jego wnętrze było naprawdę wyjątkowe, może zamienić pokoje w prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Chodzi tu zarówno o ekskluzywne meble, jak i o zastosowane materiały dekoracyjne.

Na suficie nie muszą się bowiem znaleźć żadne gotowe rozwiązania. Wszystko może być od podstaw spersonalizowane, a wykonanie tak ambitnego projektu można powierzyć profesjonalnym artystom.

Istnieją firmy, które realizują takie zlecenia, ale być może taniej będzie skorzystać z talentu chociażby studentów kierunków plastycznych? Z pewnością z entuzjazmem podejmą się zadania, tym bardziej, że na tym zarobią.

Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest to, że można pofolgować fantazji i sięgnąć po dowolne formy malarskie. Gdy całość zostanie należycie wykonana, efekty będą znakomite. Inna opcja, wymagająca mniej zachodu, to wykorzystanie sufitowej fototapety.

Może ona przedstawiać piękne, błękitne niebo lub inny plener. Ciekawą alternatywą są również gotowe grafiki związane z kinem, grami komputerowymi czy bajkami (coś w sam raz do pokoju dziecięcego). Idąc tym tropem, do sufitu w każdym pomieszczeniu można podejść koncepcyjnie.

Pokój dzienny może zawierać jakiś spokojny, neutralny motyw, który u wszystkich wywoła pozytywne odczucia. Kuchenny sufit może nawiązywać do sfery kulinariów (doskonale wyglądają stylizowane owoce lub warzywa), a łazienka przenosić na egzotyczną plażę. Potencjał w tym pomyśle jest wielki.