Posted | 0 comments

Teraz przechodzimy do kolejnej, jakże ważnej domowej powierzchni, jaką jest podłoga. Również ona musi dobrze wyglądać, tak by robiła wrażenie na gościach i zapewniała maksymalny komfort domownikom.

Numerem jeden w zakresie klasycznych rozwiązań są podłogi wykonane z drewna. Cechują się znakomitą wytrzymałością i wysmakowaną estetyką. W takim układzie stosuje się masywne płyty drewniane, przycięte do pożądanych rozmiarów.

Są one ponadto pokrywane wysokiej klasy impregnatami i w razie potrzeby lakierowane. Ze względów bezpieczeństwa bardziej cenione są jednak podłogi matowe, a nawet lekko chropowate. Zmniejszają one znacznie ryzyko pośliźnięcia i upadku.

Gatunki drewna, które nadają się na podłogi są różne. W Polsce najbardziej cenione są płyty bukowe oraz olchowe. Oba rodzaje cechują się bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości i można je aranżować zgodnie z indywidualnymi potrzebami.

Prawdziwym mercedesem są z kolei podłogi dębowe. Dąb to drzewo szczególne, bardzo mocne i przy tym drogie. Dlatego sięgają po nie zamożniejsi klienci. Mając w domu podłogę z litego dębu można być pewnym, że posłuży ona doskonale przez wiele lat, a nawet pokoleń.

Z uwagi na kwestie logistyczne i techniczne o pokryciu podłóg drewnem mogą myśleć przede wszystkim posiadacze domów jednorodzinnych. W przypadku mieszkań montaż jest nieco trudniejszy, ale nadal możliwy.